Kalendář akcí
<< Srpen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Fotografie
Facebook
Nyní nás najdete i na Facebooku!
Kontakty
Koncerty domlouvá: Radka Zubíčková
email:radmila.zubickova@seznam.cz
Telefon:775121333

Cd posílá: Tom Brzobohatý
email:tombrzobohaty@seznam.cz Telefon:776334582
Pavel Malena


Pavel Malena-zpěv, kytara, sitárO Pavlovi víme nemnoho, z dostupných životopisných dat nelze poskládat srozumitelný obraz. A tak nás jistě nepřekvapí že nás Pavel čas od času něčím nečekaným překvapí… Po hudební stránce je to (podle jeho spolumuzikantů) „naturščik“ – tedy muzikant s technikou hry nepříliš kultivovanou, avšak se zdrojem hudby kdesi uvnitř důmyslně ukrytým. Takový je ostatně ve své podstatě i sám Vítr do dlaně – to co dává lidem na koncertech, tkví kdesi nad hlavami muzikantů, obrazně i doslova.. Obrazně je to mix bezprostřednosti a nadhledu pohodové party, která své písně málokdy „nastudovala“, většinou spíše nechala protéct svým skalním podložím a pak užasle koukala do vzniklé studánky. Každý člen kapely je jiným minerálem, dodává vzniklému prameni jiné neocenitelné vlastnosti. Od Pavla tam čekejte kytarový základ, který v každé písni ochotně uplete se sólovými nástroji pomlázku nálady do pružné dynamiky. To vás pak zřejmě překvapí zjištění, že Pavel si více než hry na kytaru užívá jejího ladění. Ještěže Honza přijal za své poslání opatřit mu při pobytu v Indii nefalšovaný sitár, od těch dob si Pavel ladění skvostně užívá. Doufejme že už brzy doladí.

Nechme teď mluvit jeho samotného: „Vždycky někde ve mě dřímala hudba. V lidušce mě zařadili na studium akordeonu (tahací harmoniky). Škoda, ta hudba ani ten nástroj s ničím ve mě nerezonovaly. Obrat nastal když slečna učitelka Pařízková sestavila akordeonový soubor, hudba pro mě získala nový rozměr. Když jsem pak po mnoha letech začal působit ve Větru, byl jsem překvapený jak moc mi jednoduché návyky z té doby usnadňují včlenit se do souhry, děkuji slečno Pařízková J Nicméně chybělo pouto k nástroji a nebyla ani mocná autorita, takže léta puberty způsobila mé muzikálnosti velikou díru. Navázal jsem úplně odjinud a možná lépe, začal jsem brnkat na kytaru, bez něčího zařazení. A tentokrát to pouto vzniklo. A teď taju blahem, že můžu hrát s takovými príma muzikanty… Je magické vnímat proměny atmosféry na koncertech, nejúžasnější je, když zmizí zeď členící rovnocenné bytosti na účinkující a diváky. Oceán božského, který se přelévá nad lidmi a mezi lidmi a hledá způsoby jak se projevit, v tu chvíli přestane být nucen omezovat se jen na pár postaviček na pódiu. To, co pak vnímám, že v naší hře nachází průchod, je společná vůle všech přítomných. Přinejmenším.“ A to je to, co tkví nad hlavami muzikantů doslova, nikoliv jen obrazně.

Na závěr citace některých jeho nejčastějších výroků:
„Nezpomalujte ty vícehlasy.“
„Počkej, ta kytara je nějak falešně.“
„Co teď hrajeme?“
„Člověk je jako když naplníte igelitový pytlík vodou, zavážete a ponoříte do vody. Uvnitř je voda a vně je voda. Ty vody jsou stejné ale jsou
oddělené, nespojí se. Teprve až ten pytlík nahoře rozvážete... to je právě seberealizace.“
Další členové kapely
Radka Zubíčková zpěv, perkuse
Marta Heinlová zpěv, xylofon
Lenka (Adamová) Procházková zpěvačka na mateřské
Ondřej Klíč zpěv, perkuse, kytara
Jan Kyncl zpěv, flétna
Tom Brzobohatý zpěv, tabla