Kalendář akcí
<< Říjen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Fotografie
Facebook
Nyní nás najdete i na Facebooku!
Kontakty
Koncerty domlouvá: Radka Zubíčková
email:radmila.zubickova@seznam.cz
Telefon:775121333

Cd posílá: Tom Brzobohatý
email:tombrzobohaty@seznam.cz Telefon:776334582
O kapele
Kapela Vítr do dlaně byla oficiálně založena počátkem roku 2000, kdy se konal její první větší koncert v brněnském divadle Husa na provázku. Měl velký ohlas, proto se do té doby víceméně volné sdružení kamarádů-jogínů, kteří hrávali indické bhadžany pro účastníky meditačních programů, rozhodlo začít koncertovat pro širší veřejnost, od malých čajoven až po festivaly a větší akce.

Na svých koncertech se pokoušejí zpřístupnit publiku indickou lidovou píseň (v jazycích sanskrt, maráthí a hindí), která v indické kultuře hraje významnou roli a jejíž kořeny sahají hluboko do historie této země velké duchovnosti. Vítr do dlaně tyto klasické bhadžany, což jsou vlastně zhudebněné modlitby nebo příběhy hledačů a světců, pojal osobitým způsobem, používáním harmonie a aranží přístupných dnešnímu publiku.

Lidé Indie odpradávna prostřednictvím písní uctívali jemné aspekty duchovní síly, sídlící v latentním stavu v každé lidské bytosti. A právě tato subtilní energie, o které se v písních Větru zpívá jako o Kundaliní, mateřské síle v nás schopné transformovat lidské bytosti, dává koncertům neopakovatelnou atmosféru.

Hlavním motivem kapely, která s touto energií prakticky pracuje při svých meditacích, vlastně bylo hledat nové cesty, jak předat lidem schopnost probudit ji a vnímat.

Součástí koncertů bývá krátká meditace, která většinou zcela promění atmosféru v sále a posluchači získají svou další zkušenost s větrem do dlaně, a to své vlastní, ze které k jejich úžasu začne foukat teplý nebo chladný vánek, podle momentálního stavu jejich čaker.

Duchovní hudba v jejich podání tedy rozhodně není něco suchého a nezáživného. Zejména rychlé písně, především ty, které pocházejí z arabské části Indie, tzv. kawali, mnohdy publikum tak rozparádí, že mladší se spontánně dávají do tance a starší alespoň tleskají do rytmu…

Kapela za ta léta prošla řadou změn, v současné době v ní působí dvě zpěvačky a čtyři zpěváci, kteří svůj zpěv doprovázejí hrou na sitár, bambusovou flétnu, kytaru a tabla.

Duší kapely a hlavním konferenciérem je bubeník a kytarista, Ondra Klíč, který většinu koncertů provází slovem tak upřímným a vtipným, že jen málokterá tvář odolá a zůstane vážná.

Na závěr proto jeden z jeho postřehů: „Čeho si na současném stavu kapely cením nejvíc je, že se v ní zabydlela láska a potěšení z toho, že můžeme být spolu. Vítr je pro mě skutečný dar z nebe, a to se říkat může…“
Po kliknutí na nástroj se zobrazí obázek
Radka Zubíčková zpěv, perkuse
Marta Heinlová zpěv, xylofon
Lenka (Adamová) Procházková zpěvačka na mateřské
Pavel Malena zpěv, kytara, sitár
Jan Kyncl zpěv, flétna
Ondřej Klíč zpěv, perkuse, kytara
Tom Brzobohatý zpěv, tabla