Kalendář akcí
<< Srpen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Fotografie
Facebook
Nyní nás najdete i na Facebooku!
Kontakty
Koncerty domlouvá: Radka Zubíčková
email:radmila.zubickova@seznam.cz
Telefon:775121333

Cd posílá: Tom Brzobohatý
email:tombrzobohaty@seznam.cz Telefon:776334582
Kniha Inkognito

Stručně o knize

Inkognito je útlá sbírka duchovně laděných aforismů a básní v české i anglické verzi, doplněná fotografiemi našich i zahraničních fotografů, Leoše Šimánka, Bruna Descávese aj., z energeticky silných míst celého světa, jejímž cílem je přimět čtenáře, putující na své pozemské pouti vesměs "inkognito", k malému zastavení a setkání se sebou samými.

O autorovi

Gregoire de Kalbermatten, filozof, spisovatel, básník a jogín švýcarského původu, je všestrannou osobností. Absolvoval studia v Ženevě, Bologni a na Univerzitě Johna Hopkinse v Baltimore. Je činný v oblasti bankovnictví, diplomacie a mezinárodní spolupráce. V rámci svých aktivit vedl přes 400 misí a zorganizoval konference ve více než sedmdesáti zemích světa. Publikoval řadu knih a studií a je spoluautorem několika publikací z oblasti životního prostředí a mezinárodních vztahů. To vysvětluje jeho zájem o celosvětové problémy a obavy ze selhání systémů, s nimiž je konfrontována společnost dnešní doby, od nerovnoměrného rozdělení prostředků peněžního trhu až po zhroucení funkcí eko-systémů. Reakcí na tyto výzvy je i jeho hluboký zájem o porozumění mezi světovými kulturami a duchovní probuzení. V této sbírce se s námi dělí o některé myšlenky, pocity a vhledy, které zachytil formou deníku na svých četných cestách. Je ženatý a má tři děti.

První z jeho duchovně zaměřených knih, Advent, vyšla v českém překladu v červnu 2008 v Praze.

Inkognito

je další z knih Gregoira de Kalbermattena, švýcarského spisovatele, ekologa a jogína, který se českým čtenářům představil již knihou Advent.

Sbírka sofistikovaných aforismů a duchovně laděných básní v české a anglické verzi v překladu Marty Heinlové, nazvaná symbolicky Inkognito, ukazuje tuto všestrannou osobnost v roli filozofa a básníka. Obsahuje přes sto aforismů, výběr citátů z jeho zatím poslední knihy, The Legend of Dagad Trikon, a několik básní. Odrážejí postřehy a dojmy, které autor při svých četných diplomatických a ekologických misích za spravedlivější a trvale udržitelnou podobu světa zaznamenal ve svém deníku. Stěžejním tématem, kolem něhož jeho verše a výroky, jak sám říká, „jen lehce tančí“ a ponechávají prostor pro vnímavost čtenáře, je nutnost sebepoznání. Dekódovat naši vnitřní podstatu, která s námi skrytě, inkognito, putuje pozemskou existencí, a dosáhnout zcela zásadní transformace vědomí považuje autor za hlavní, dnes nejaktuálnější podmínku přežití lidské rasy.

Publikaci ilustrují snímky našich i zahraničních fotografů z vibračně silných míst – pramenů Gangy, Nového Zélandu, Indie a především okolí Cabelly, městečka v Ligurských Apeninách, „Mekky“ jogínů z celého světa. Grafická úprava knížky má dárkový charakter a potěší jak přemýšlivější, tak poeticky založené duše. Dvoujazyčné provedení rozšiřuje dosah jejího poselství i na čtenáře z řad cizinců či studentů angličtiny.

Další fotografie